Aragorn

Aragorn

Frodo Perełka Błękitna Odyseja Bellew Zawierucha Aragorn Yenefer Arwena

Opis

Zaprojektowany z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technik projektowych  szybki morski  jacht turystyczny. Otwarty szeroki tylny kokpit umożliwia łatwą nawigację i  sterowanie za pomocą koła sterowego z systemem hydraulicznym, a wewnętrzna sterówka z alternatywnym kołem sterowym pozwala na ciepłe i suche pokonywanie długich dystansów. Przełączanie systemów sterowania odbywa się automatycznie. Jednostka jest doskonałą propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi jak i doświadczonych żeglarzy. W wyniku takich założeń powstał uniwersalny jacht  spełniający wszelkie potrzeby całej żeglarskiej rodziny.

Wewnętrzny rozkład trzech kabin z szafkami i półkami pozwala na wygodne podóżowanie sześciu osobom, a przy krótszych rejsach nawet ośmioosobowa załoga przenocuje komfortowo. Duży kambuz, wyposażony w ciepłą wodę, lodówkę i kuchenkę z piekarnikiem zawieszoną na kardanie pozwala w komfortowych warunkach przygotować posiłek nawet w morzu, a elektryczna kuchenka i czajnik elektryczny poprawiają te warunki w porcie. Obszerna mesa z ogromnym, dwuskrzydłowym stołem i wyodrębniona łazienka z toaletą i ciepłą wodą umożliwią przyjemne spędzenie czasu na wodzie, bez narażania załogi na zbędne niewygody wynikające ze, zwykłego w tych warunkach, ograniczenia przestrzeni. Nawet osoby o ponadnormatywnym wzroście będą się tu czuły komfortowo.
Zgodnie z zapewnieniami producenta jacht projektowany był  w pełni komputerowo, w oparciu o kilkudziesięcioletnie doświadczenie regatowe, turystyczne, profesjonalizm projektowy konstruktora oraz umiłowanie piękna i wygody. Jednostka jest przeznaczona do żeglugo morskiej i budowany zgodnie z przepisami Polskiego Rejestru Statków. Morski kadłub zaprojektowano do szybkiej i przyjemnej żeglugi na fali., dużej stateczności kształtu i przestronności wnętrza. Stabilność jednostki, poza kształtem kadłuba, zapewnia półtoratonowy kil stały i 150 cm zanurzenia.

Kadłub
Laminat , Balast stalowo-ołowiany

Pokład  
Laminat, Kosz dziobowy i kosze rufowe ze światłami nawigacyjnymi, 1 duży luk dziobowy i 6 okien otwieranych.
Kokpit
   Przestronny samo odpływowy kokpit z dwiema bakistami,2 trzykrotne stopery lin, 2 samowybierające kabestany No. 24 STA
   Zdublowane urządzenie sterowe w wewnętrznej sterówce, z kołem sterowym w kokpicie. Platforma kąpielowa

Takielunek
Maszt. Bom z napinaczem. Fok sztormowy. Genua rolowana . Grot listwy krótkie, z dwoma refami , Lasy jack na bomie. 

Wnętrze
Wybudowa wnętrza w mahoniu. Kabina dziobowa z dwuosobową koją, szafa ubraniowa, półki. Stolik nawigacyjny w wewnętrznej sterówce z   siedziskiem dla sternika, wewnętrzna sterówka z siedziskiem dla sternika. Duża mesa ze stołem dwuskrzydłowym , składanym.
Wydzielona i zamykana kabina sanitarna z manualną toaletą, zlewem, prysznicem i ze zbiornikiem na fekalia 60 L
Dwie kabiny rufowe z podwójnymi kojami.

  Ogrzewanie systemem webasto na całej jednostce.

Kambuz
Zlew z ciepłą i zimną wodą. Kuchenka dwupalnikowa z piekarnikiem na kardanie. Półki na naczynia i pełna zastawa kambuzowa. Lodówka kompresorowa.
Czajnik elektryczny i kuchenka elektryczna. Butla LPG w zewnętrznej kabinie w bakiście.

Instalacja elektryczna
Tablica elektryczna, wskaźnik ładowania baterii , wskaźniki poziomu, paliwa.Ładowarka automatyczna 230V/12V i przetwornica 12/230V
Pełne oświetlenie nawigacyjne i wewnętrzne energooszczędne LED
Akumulatory głębokiego rozładowania 2x 96A. Wyłączniki prądu z ręcznym separatorem napięcia.

Instalacja wodna

Zbiornik wody pitnej 200 L. Ciśnieniowa instalacja wody z dwoma kranami. 3 elektryczne pompy zęzowe umiejscowione w newralgicznych miejscach jachtu.

Silnik 
Sole Mini Diesel 33km.
Zbiornik paliwa 80 L  

Elektronika, nawigacja i łączność

Ploter Raymarine A65 z mapą Navionics i pasywną przystawką AIS.

Mapy papierowe Bałtyku południowego i przybory nawigacyjne.

Autopilot Raymarine Smart Pilot X-5 z mechanizmem wykonawczym na kole sterowym w kokpicie

Stacjonarne radio UKF Raymarine E49 i ręczne NavCom

Radio FM, telewizor, stacja pogodowa, tranmiter FM

Bezpieczeńtwo

Tratwa ratunkowa w kontenerze na rufie, radio pława EPIRB, dwa koła ratunkowe, kamizelki ratunkowe i asekuracyjne, rzutka pirotechniczna i ręczna, pławy dymne,rakiety, race. Pozycjoner GPS 

?>